9

Debitant Wilson s dva gola odveo United od pobjede, Giggs sam sebe uveo u igru

Nogometaši Manchester Uniteda u zaostaloj su utakmici 34. kola Premierlige na svome Old Traffordu svladali Hull City s 2-1, a junak dvoboja je bio 18-godišnji James Wilson.

Privremeni menadžer Uniteda Ryan Giggs priredio je iznenađenje uvrstivši u početnu postavu dvojicu debitanata - spomenutog Wilsona i dvije godine starijeg Velšanina Toma Lawrencea.

Pokazalo se to sjajnim potezom, barem kad je u pitanju Wilson koji je zabio oba gola i postao četvrti najmlađi strijelac Crvenih vragova u Premierligi.

Wilson se ove sezone istaknuo sjajnim igrama u juniorskoj Ligi prvaka (pet golova u šest nastupa), pa ga je Giggs odlučio nagraditi debijem za seniorsku momčad. Mladić se odlično snašao, bio je vrlo aktivan, a u 31. minuti je donio Unitedu i vodstvo.

Godinu stariji Adnan Januzaj nabacio je iz slobodnog udarca, Marouane Fellaini je spustio loptu glavom, a Wilson ju je ljevicom s osam, devet metara zakucao u mrežu.

Fellainiju je to, inače, bila prva ovosezonska asistencija. U 61. minuti ponovno su na djelu bila spomenuta trojica igrača. Januzaj se sjajno probio po desnom boku i gurnuo Fellainija u stopostotnu priliku. Belgijanac je, međutim, iz blizine uspio pogoditi gostujućeg golmana Eldina Jakupovića, ali na odbijenu loptu je natrčao Wilson i u premijernom nastupu postao dvostruki strijelac.

Zanimljivo, mladić je ove sezone zabijao za U-18, U-19, U-21 i seniorsku ekipu Uniteda. U 63. je minuti na 2-1 smanjio Matty Fryatt fantastičnim udarcem s otprilike 28 metara, a konačnih je 3-1 u 87. minuti postavio Robin van Persie koji je zamijenio Wilsona. Holanđaninu je to 12. ovosezonski ligaški pogodak.

Vrijedi dodati i da je ovo bila posljednja utakmica Nemanje Vidića u Unitedovom dresu na Old Traffordu. Kapiten Crvenih vragova, kao što je poznato, na kraju sezone odlazi u Inter.

Također, Giggs je u 70. minuti uveo sam sebe u igru, a moguće je da je to bio i njegov igrački oproštaj od Old Trafforda.

Manchester United kolo prije kraja ima 63 boda, tri manje od šestoplasiranog Tottenhama. Hull City je ostao je na 15. mjestu.