Primera
0

Debakl Seville kod Getafea

U zadnjoj utakmici 34. kola Primere nogometaši Getafea na svom su stadionu u predgrađu Madrida "isprašili“ Sevillu s uvjerljivih 5-1.

Kada je Negredo svojim 11. i to vrlo efektnim pogotkom "makazicama" doveo Andalužane u vodstvo u 19. minuti ništa nije slutilo na katastrofu koju su u razmaku od osam minuta nastavka doživjeli gosti iz Seville.

Za poravnanje je kod kornera s desne strane u 35. minuti Torres iskoristio lošu reakciju odbrane Seville, tačnije Escudea koji je loptu prsima spustio pred protivničkog igrača u vlastitom petercu. Rezultatom 1-1 otišlo se na odmor, a onda je već nakon četiri minute u nastavku Lacen doveo Getafe u vodstvo. Tada na scenu stupa dvojac Rios – Miku. U 63. minuti na dodavanje Riosa Miku zabija za 3-1, šest minuta kasnije Rios sam povisuje na 4-1, a potom na još jednu njegovu asistenciju Miku svojim 11. ligaškim zgoditkom sezone zaključuje "petardu“ u mreži Seville.

Bio je ovo četvrti uzastopni poraz Andalužana kod Getafea.