0

David Silva potopio Athletic

David Silva
David Silva
Nogometaši Valencije pobijedili su na svojoj Mestalli Athletic Bilbao 2-0 u posljednjoj utakmici 32. kola španskog prvenstva.

Treće mjesto na tabeli domaća je ekipa učvrstila golovima svog sjajnog playmakera Davida Silve u 34. i 62. minuti.

Prvom je prilikom 24-godišnji ljevonogi veznjak u sastavu Unaija Emeryja zabio iz gužve neposredno pred gol-linijom suparničke ekipe poslavši loptu u praznu mrežu, da bi konačan rezultat postavio u 17. minuti igre u drugom poluvremenu majstorski zabivši iskosa s desne strane nakon maestralnog primanja lopte u 16-ercu i fintiranja dvojice suparničkih braniča.

S dvama je golovima španski reprezentativac došao do zbroja od sedam pogodaka ove sezone.

Primera, 32. kolo:

Almeria - Real Madrid 1-2 (Crusat 14 / Cristiano Ronaldo 27, Van de Vaart 69) Valencia - Athletic Bilbao 2-0 (Silva 34, 62)

1. Barcelona 32 26 5 1 80-19 83
  2. Real Madrid 32 26 2 4 85-29 80
  3. Valencia 32 17 8 7 52-35 59
  4. Mallorca	32	15	7	10	50-37 52

5. Sevilla	32	15	6	11	46-38 51

6. Athletic Bilbao	32	14	6	12	45-44 48

7. Getafe 32 14 5 13 46-40 47
  8. Villarreal 32 13 7 12 46-44 46