MLS
0

David Beckham zaigrao za Galaxy

Prvi put ove sezone i godine engleski nogometaš David Beckham nastupio je za svoj američki klub, LA Galaxy. Sudjelovao je u gostujućoj 3-1 pobjedi kod New York Red Bullsa.

Reprezentativac Engleske zaigrao je od početka utakmice i izdržao na terenu 70 minuta. Tada je zamijenjen. Nije sudjelovao u akciji ni kod jednog od tri gola gostujućeg sastava. Bilo je primjetno da niti fizički nije na nivou saigrača.

• Najbitnija je stvar da smo došli do tri nova boda, a to smo učinili u stilu - kazao je Beckham.

Ovom pobjedom Los Angeles je na trećem mjestu Zapadne konferencije, te na trećem mjestu MLS-a uopće.

Zanimljiv je i historijat Beckhamovih nastupa na Giants stadionu u New Yorku. Prvi je, prije dvije godine, privukao 66.237 ljudi, što je rekord stadiona kad je posjeta ligaškoj nogometnoj utakmici u SAD-u u pitanju. Prošle sezone sudar ove dvije ekipe gledalo je 46.754 navijača, dok je ove sezone ispunjena bila tek četvrtina kapaciteta (23.238 posjetitelja).

• Prvi je nastup u New Yorku zaista bio impresivan. U vremenima smo recesije. Možda je to razlog - dodao je 34-godišnji Englez.

MLS liga:

New York Red Bulls – LA Galaxy 1-3 (Angel 87-11m / Eskandrian 3, Donovan 31, Lewis 45)