89

VIDEO / Danska neočekivano pobijedila favorizovanu Holandiju

Piše: N. J.
Detalj sa susreta Holandija - Danska (Foto: AFP)
Reprezentacija Danske napravila je prvu senzaciju na Evropskom prvenstvu. Golom Krohn-Dehlija savladali su favorizovanu Holandiju u susretu 1. kola grupe B igranom u ukrajinskom Harkovu.

Krohn-Dehli je sasvim neočekivano doveo svoj tim u vodstvo u 24. minuti, nakon što se sjajno riješio svog čuvara u 16-ercu, a potom loptu poslao u mrežu kroz noge golmana Stekelenburga.

Holanđani su potom stvarali šanse i napadali, međutim, to im nije donijelo rezultat. Najizgledniju priliku imao je Robben u prvom dijelu, ali je njegov šut zaustavila stativa.

I u nastavku slična slika, Holanđani su, očekivano, napadali i stvarali prilike, ali su Danci znalački uspjeli sačuvati prednost. Na taj način su napravili veliki posao u "grupi smrti" koju uz ova dva tima još čine Njemačka i Portugal. Te dvije reprezentacije svoj meč igraju u Lvivu s početkom u 20:45 sati.