Premiership
0

Čudesni Van Persie još jednom spasio Arsenal

S nizom Robina van Persieja traje i niz Arsenala. Zabio je 28-godišnji nizozemski nogometaš nova dva gola za svoju ekipu, ovaj put za 2-1 gostujuću pobjedu kod Norwicha u prvom dvoboju 12. premierligaškog kola.

Preokrenula je ekipa Arsenea Wengera rano vodstvo domaćih za koje je Steve Morison, nakon katastrofalne pogreške Pera Mertesackera, pogodio u 16. minuti. Ljevonogi je Nizozemac bio precizan u 27. i 59. minuti.

Bili su to njegov 12. i 13 ovosezonski prvenstveni pogodak. Ne treba niti spominjati da drži prvo mjesto tabele strijelaca s tri gola više od Edina Džeke.

To su 28-godišnjem kapitenu londonske ekipe bili deveti i deseti gol u pet posljednjih prvenstvenih utakmica. Njemu zahvaljujući Arsenal ih je dobio sve.

Također je impresivna Nizozemčeva forma kroz kalendarsku 2011. godinu, u kojoj je sad već na 31. premierligaškom golu.

Prvi je gol Norwichu zabio postavivši desnu nogu na povratno ubacivanje Thea Walcotta, kojem je prethodilo Walcottovo lijepo zaobilaženje suparničkog braniča.

Drugi je gol zabio majstorski, ponovno desnom nogom, potkopavši loptu preko golmana Johna Ruddyja nakon ne baš najbolje odigrane lopte suigrača Gervinha.