FA Cup
0

Čudesni hat-trick Butterfielda

Dva su se člana engleske Premier lige u utorak oprostila od FA Cupa nakon poraza od niželigaša. Od Wolverhamptona je bolji bio Crsytal Palace, dok je Wigan pao protiv Notts Countyja...

Nevjerojatnu je utakmicu za Crystal Palace odigrao 30-godišnji branič Danny Butterfield. S tri je pogotka torpedirao Wolverhampton za konačnu pobjedu od 3-1 u ponovljenoj utakmici 4. kola.

Da priča bude čudesnija, Butterfield je pogađao u 62., 65. i 68. minuti. Ali ni to nije sve. Prvi je gol postigao glavom, drugi desnom, a treći lijevom nogom za tzv. “zlatni hat-trick”! U 23 odigrane utakmice u drugoj ligi ove sezone nijednom nije bio strijelac.

Četvrtoligaš Notts County je u osminu finala ušao nakon što je u gostima svladao Wigan s 2-0. U 75. minuti je pogodio Stephen Hunt, da bi tri minute kasnije autogolom nade domaćih pokopao Gary Caldwell.