Francuz briljirao
87

VIDEO / Čudesan nastup i pogoci Thierryja Henryja

Thierry Henry (Foto: Arhiv/AFP)
Direktno iz kornera u subotu je pogodak za svoje New York Red Bullse postigao 35-godišnji francuski nogometaš Thierry Henry...

Dogodilo se to u trećoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena, čime je Francuz postavio konačan rezultat utakmice protiv Columbus Crewa: 3-1 za domaćine.

Prevario je pritom zamjenskog golmana ekipe iz Ohija Matta Lampsona pogodivši s desne strane u savršenoj putanji mrežu uz pomoć stative.

Skoro pa jednako atraktivan pogodak zabio je Francuz u 79. minuti izjednačivši na 1-1. Velemajstorski je iskontrolirao dugu loptu gurnuvši je najprije ispred sebe, a potom i ispod suparničkog golmana.

Ukupno je ove sezone Henry s 13 pogodaka četvrti najbolji strijelac MLS sezone, a njegova je ekipa treća na tabeli Istočne konferencije. Za vodećim Kansas Cityjem zaostaje samo dva boda.