2

Cuadrado u posljednjim trenucima donio pobjedu Juventusu

Veliko slavlje Juventusa (Foto: EPA)
U prvoj utakmici 11. kola Serije A Juventus je na domaćem terenu savladao Torino (2:1) i upisao jako važna tri boda.

U prethodnom kolu Stara dama je poražena u gostima od Sassuola i pred ovaj meč su bili 11. ekipa na tabeli. Danas su u posljednjoj minuti sudijske nadoknade uspjeli savladati gradskog rivala i makar malo podići izgubljeno samopouzdanje.

Igrač kojeg se mnogo kritikuje u posljednje vrijeme je Paul Pogba i upravo je on u svom 100. nastupu za Juve postigao prvi pogodak na utakmici. Francuz je fantastično pronašao mrežu Padellija šutem sa preko 20 metara udaljenosti u 19. minuti susreta.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon samo šest minuta igre u drugom poluvremenu Bovo je gostima donio izjendačenje. Juventus je napadao, imao daleko veći posjed lopte, stvarao šanse, ali kako je vrijeme odmicalo činilo se da će ponovo kiksati. Ipak, u posljednjoj minuti sudijske nadoknade, u 94. minuti Cuadrado je pogodio za konačnih 2:1.