0

CSKA pobjednik Ruskoga nogometnog kupa

Nogometaši CSKA-a pobijedili su drugoligaša Alaniju iz Vladikavkaza 2-1 u finalnoj utakmici Ruskog kupa odigranoj u Jaroslavlju.

Bjelokošćanski napadač Seydou Doumbia dvama je pogocima, u 13. i 69. minuti, donio pobjedu nad drugoligašem koji je samim nastupom u finalu izborio nastup u Europa ligi iduće jeseni. Razlog tome leži u činjenici da je CSKA izborio nastup u Ligi prvaka.

Izjednačujući pogodak za vladikavkaski je sastav zabio Brazilac Danilo Neco u 23. minuti.

Trener CSKA-a Leonid Sluckij došao je do svog prvog trofeja na klupi moskovskog kluba. CSKA-u je ovo bio šesti kup-naslov u ruskoj, te 11. ukupno u povijesti računajući natjecanje za vrijeme Sovjetskog saveza. Svih šest naslova pobjednika Ruskog kupa Moskovljani su osvojili od 2002. godine na ovamo.

Ruski nogometni kup, finale:CSKA – Alania 2-1 (Doumbia 13, 69 / Danilo Neco 23)