0

Crystal Palace nadigrao Liverpool, ali izgubio 1:2

U 29. kolu engleske Premierlige Liverpool je slavio na gostovanju kod Crystal Palacea sa 2:1.

Domaći tim je tokom čitavog meča bio mnogo bolji protivnik, no Liverpool je iskoristio njihove poklone i odnio tri boda.

Simon Mignolet je branio odliično, a u prvom poluvremenu najbolju priliku je imao napadač domaćih Adebayor koji je pogodio prečku.

Na početku drugog poluvremena Ledley je u 48. minuti pogodio za vodstvo domaćih od 1:0.

Liverpoolov veznjak Milner je u 62. minuti dobio crveni karton, ali je saom deset minuta kasnije Kloppova ekipa stigla do izjednačenja.

Golman domaćih McCarthy poklonio je loptu Firminu, kojem nije bilo teško postići gol.

Liverpool je u šestoj minuti nadoknade došao do pobjede, kada je penal realizovao Benteke za konačnih 2:1.