0

Crvena zvezda-Ventspils 7:0 Fulham-Split 2:0

Piše: E. G.
Crvena zvezda-Ventsplis (Foto: Beta)
Utakmice 3. pretkola Evropske lige večeras su igrali i timovi iz Srbije i Hrvatske, Crvena zvezda i Split. Zvezda je slavila, no Split nije imao sreće.

Nogometaši Crvene zvezde odigrali su fantastičnu utakmicu i plasirali se u četvrto pretkolo kvalifikacija za Evropsku ligu, pobijedivši letonski Ventspils sa fantastičnih 7:0. Zvezda je slavila i u prvom susretu ova dva tima sa 2:1.

Ekipa Roberta Prosinečkog je već u prvom poluvremenu riješila utakmicu, no ubjedljiva pobjeda je potvrđena u drugom poluvremenu kada je Zvezda postigla još četiri gola u Beogradu.

U revanš utakmici 3. pretkola Evropske lige gdje je Split gostovao kod Fulhama na Craven Cottageu, domaći su bili bolji. Ta utakmica je večeras završena sa 2:0. Strijelci za Fulham su bili Johnsona u 19. minuti i Murphyja u 56. minuti.

Tako su se i svi hrvatski klubovi oprostili od Evropske lige.