12.9.2015. u 19:58
4
61
4
Odigran je 149. beogradski vječiti derbi na stadionu "Rajko Mitić". Crvena zvezda pobijedila je Partizan rezultatom 3:1. Tako su crveno-bijeli, nakon devet odigranih kola, pobjegli najljućem rivalu osam bodova. Treba istaći da Partizan ima utakmicu manje.
Gledatelji su na najvećem stadionu u Srbiji mogli vidjeti dobru utakmicu, kao i atmosferu koju su priredila navijači oba tima. Crvena zvezda je došla su vodstvo golom Portigalca Huge Vieire u 25. minuti meča. Sjajno je prebacio Živkovića za veliku radost domaćih pristalica.

Nakon toga izabranici Zorana Kize Milinkovića krenuli su ofanzivno po izjednačenje. Uspjeli su u namjerama u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Pogodio je Stevanović u 45. minuti. Isti igrač samo dvije minute prije toga nije iskoristio stopostotnu priliku. Na odmor se otišlo kod rezultata 1:1.

Na početku drugog dijela Zvezda kreće snažno. To su konkretizirali već u 50. minuti kada je ponovo pogodio Vieira. Postigao je fantastičan pogodak.
Samo pet minuta poslije semafor je pokazivao 3:1. Strijelac je bio Aleksandar Katai. Nakon toga su gosti nastojali doći do drugog pogotka, ali nisu uspjeli. U 80. minuti Partizan nije iskoristio sjajnu priliku.Također, u sudijskoj nadoknati dobru priliku propusti je Lekovića. Ovo je crveno-bijelima 61. pobjeda u vječitim derbijima.

Crvena zvezda sada ima 23, a Partizan 15 bodova uz meč manje.