72

Cristiano Ronaldo srušio Elche s četiri gola, Real slavio 5:1

(Foto: AFP)
Real Madrid je s ubjedljivih 5:1 savladao Elche u 5. kolu Primere, a četiri gola je postigao Cristiano Ronaldo.

Golgeteri Kraljevskog kluba pokazali su da su u odličnoj formi, a prvo ime susreta bio je Portugalac Cristiano Ronaldo.

No, susret nije dobro počeo za Madriđane, jer je Elche poveo u 15. minuti golom s bijele tačke. Strijelac je bio Albacar.

Samo pet minuta kasnije, Real je izjednačio. Gareth Bale je zabio glavom nakon sjajnog ubačaja Jamesa Rodrigueza.

Za Elche su kola tada krenula nizbrdo, jer Ronaldo u 28. minuti pogađa za 2:1 iz jedanaesterca. Četiri minute kasnije ponovo nezaustavljivi Portugalac matira gostujućeg golmana i postiže lijep pogodak glavom.

Nogometaši Real Madrida su i u drugom poluvremenu nastavili na isti način, stvarali su šanse i dominirali na terenu, a golovi su stigli pred kraj susreta.

Ronaldo je u 81. minuti postigao hat-trick za visokih 4:1, a za konačnih 5:1 pogodio je u 90. minuti.