0

Copa Libertadores: Palermo zabio 200. gol za Bocu!

Sjajni, 35-godišnji argentinski napadač Martin Palermo zabio je dva pogotka za Boca Juniorse u domaćoj pobjedi protiv DVO Tachire 3-0 u 6. kolu Copa Libertadoresa

Palermo je na La Bomboñeri prvi pogodak postigao u 13. minuti iz penala, a drugi u 63. minuti, što je bio njegov jubilarni, 200. pogodak u dresu Boca Juniorsa! Pobjedu domaćina potvrdio je Palacio u 81. minuti.

Boca Juniorsi potvrdili su plasman u osminu finala ovom pobjedom. Zapravo, za to im je bilo dovoljno i da ne izgube s više do 3-0. S tim rezultatom su na kraju trijumfirali, pa su natjecanje u skupini 2 okončali na prvom mjestu, s 5 pobjeda i jednim porazom. Gosti su znali da ih samo pozitivni rezultat vodi u osminu finala, pa su od početka jurnuli ka golu domaćina kojem je posao time bio olakšan.

Deportivo iz Cuence je u gostima kod Guaranije odigrao 1-1 što mu je, uz poraz DVO Tachire, bilo dovoljno za osvajanje drugog mjesta i plasman u osminu finala.

U skupini 3 je Nacional iz Montevidea pobijedio istoimene goste iz Asunciona 3-1. Time je domaćin potvrdio osvajanje prvog mjesta u skupini. River Plate je u Buenos Airesu ostvario pirovu pobjedu protiv peruanskog Deportivo San Martina 3-0. Slavni argentinski klub nakon tri uzastopna poraza oprostio se od mogućnosti za plasman među 16 najboljih već u prošlom kolu. Uz Nacional iz Montevidea, dalje ide Deportivo.

Copa Libertadores, 6. kolo po skupinama (četvrtak):

Skupina 2:

Boca Juniors - DVO Tachira 3-0 (Palermo 13-11 m, 63, Palacio 81)

Guarani - Deportivo Cuenca 1-1 (Diaz 55 / Teixeira 2)

Redoslijed: 1. Boca Juniors 15, 2. Deportivo Cuenca 10, 3. DVO Tachira 9, 4. Guarani 1

Skupina 3:

Nacional Montevideo - Nacional Asuncion 3-1 (Arismendi 30 ag, Nion 80, Lodeiro 90 / Nunez 9)

River Plate - Deportivo San Martin 3-0 (Bou 17, Sambueza 42-11 m, Barrado 60)

Redoslijed: 1. Nacional Montevideo 14, 2. Deportivo San Martin 8, 3. River Plate 7, 4. Nacional Asuncion 4