0

Copa America: Meksiko u četvrtfinalu

FENA
Nakon poraza od Meksika na startu Južnoameričkog nogometnog prvenstva (Copa America), branitelj naslova Brazil vratio se u igru pobjedom protiv Čilea s 3:0. Brazilci su poveli u 36. minuti iz penala. Najstrožu kaznu iskoristio je Robinho. Napadač Real Madrida povisio je i na 2:0 u 84. minuti, a hat-trick je ostvario nakon odličnog prodora tri minute kasnije.

U drugom susretu B-grupe Meksiko je pobjedom protiv Ekvadora osigurao prolaz u četvrtfinale. Meksikance je u vodstvo doveo Nery Castillo u 22. minuti. Na 2:0 povisio je Omar Bravo na ubačaj Blanca deset minuta prije kraja utakmice. Pet minuta poslije konačnih 2:1 postavlja Edison Mendez.

Meksiko ima šest bodova i siguran je u prolaz dalje. Brazil i Čile skupili su po tri boda, a Ekvador je bez bodova. U posljednjem kolu Brazil igra protiv Ekvadora, a Čile protiv Meksika.