2

Copa America Centenario: Pobjeda Čilea protiv Kolumbije za finale s Argentinom

(Foto: EPA)
Reprezentacija Čilea je sinoć u polufinalu Copa America Centenarija pobijedila Kolumbiju rezultatom 2:0 i tako izborila plasman u finale ovog takmičenja, gdje će se za trofej boriti s Argentinom.

Čileanci su veoma brzo došli u vodstvo, a prvi gol je postigao Aranguiz u 7. minuti. Samo četiri minute kasnije na 2:0 je povisio Fuenzalida. Čileanci su imali značajnu prednost nakon prvog poluvremena.

Na otvaranju drugog dijela utakmice situaciju za Kolumbiju dodatno je otežao Sanchez koji je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Oslabljena Kolumbija nije mogla ništa napraviti protiv odličnog Čilea koji je utakmicu priveo kraju i pobjedom 2:0 ovjerio plasman u finale. Čileanci će se u finalu sastati s Argentinom.

Kolumbijci će pokušati osvojiti treće mjesto u duelu sa SAD-om.