2

Copa America Centenario: Meksiko pobijedio Jamajku, Urugvaj porazom od Venecuele izgubio sve šanse za četvrtfinale

Piše: D. B.
U 2. kolu grupe C Copa America Centenarija reprezentacija Meksika je upisala drugu pobjedu u grupnoj fazi pobijedivši Jamajku rezultatom 2:0, dok su Urugvajci porazom od Venecuele 0:1 izgubili sve šanse za plasman u četvrtfinale.

Meksiko - Jamajka 2:0

Meksikanci su pobjedom protiv Jamajke rezultatom 2:0 osigurali plasman u četvrtfinale. Prvi gol je postigao Chicharito u 18. minuti nakon asistencije Corone, dok je drugi pogodak djelo Peralte iz 81. minute. asistenciju za drugi gol upisao je Herrera. Meksikanci će imati priliku da prvo mjesto u grupi osiguraju u direktnom duelu s Venezuelom.

Urugvaj - Venecuela 0:1

Neugodno iznenađenje svojim navijačima priredila je reprezentacija Urugvaja koja je u 2. kolu grupe C Copa America Centenarija poražena od Venecuele, čime je izgubila šanse za plasman u četvrtfinale. Jedini gol na utakmici postigao je Rondon u 36. minuti. Venecuela će se za prvo mjesto u grupi boriti s Meksikom u 3. kolu.