Evropska liga
0

VIDEO / Club Brugge slavio u Bragi, remi Celtica i Udinesea

Detalj s utakmice Celtic - Udinese (Foto: Reuters)
Nogometaši belgijskog Club Bruggea napravili su odličan posao pobjedom u Bragi protiv istoimenog domaćina 2-1 u ogledu 2. kola Evropske lige u grupi H.

Braga, finalist ovog takmičenja prošle sezone, povela je u 53. minuti pogotkom Barbose. Preokret i pobjedu gostima donijeli su Akpala u 71. minuti i Donk u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Isti scenarij dogodio se i u drugoj utakmici ove grupe. Domaćin, odnosno slovenski Maribor, poveo je protiv engleskog Birminghama 1-0 pogotkom Volaša u 29. minuti nakon velike greške gostujućeg golmana Doylea. No, u nastavku su gosti s dva pogotka stigli do pobjede 2-1, a strijelci su bili Burke u 64. i Elliott u 79. minuti.

Club Brugge vodi na tabeli sa 6 bodova, Braga i Birmingham imaju po 3 boda, a Maribor niti jedan.

Švedski Malmö i dalje je bez ijednog boda u G grupi nakon domaćeg poraza od bečke Austrije s 2-1. Metalist i AZ Alkmaar odigrali su u Harkivu 1-1, pa sada AZ Alkmaar i Metalist imaju po 4 boda, dok je Austria treća s bodom manje.

Celtic i Rennes bili su nadomak domaćih pobjeda u grupi I, no na kraju su i jedni i drugi osvojili samo po jedan bod. Celtic je u Glasgowu poveo protiv Udinesea već u 3. minuti iz penala koji je realizirao Sung-Yong. No, u 88. minuti je Abdi, također s bijele tačke, postavio konačnih 1-1.

Rennes je, pak, poveo protiv Atletica iz Madrida z 56. minuti preko Montana. Konačnih 1-1 postavio je Juanfran u 87. minuti, samo sedam minuta nakon što je ušao u igru. Atletico Madrid, pobjednik ovog takmičenja 2010. godine, predvodi tabelu s 4 boda, koliko ima i Udinese, dok su Rennes i Celtic prikupili po 1 bod.

Evropska liga, 2. kolo:

Grupa G:

Malmö – Austria Beč 1-2 (Ranegie 82 / Barazite 17, Grünwald 36) Metalist Harkiv – AZ Alkmaar 1-1 (Taison 76 / Altidore 26)

Redoslijed: 1. AZ Alkmaar 4, 2. Metalist Harkiv 4, 3. Austria Beč 3, 4. Malmö 0

Grupa H:

Braga – Club Brugge 1-2 (Barbosa 53 / Akpala 71, Donk 90+1) Maribor – Birmingham 1-2 (Volaš 29 / Burke 64, Elliott 79)

Redoslijed: 1. Club Brugge 6, 2. Braga 3, 3. Birmingham 3, 4. Maribor 0

Grupa I:

Celtic – Udinese 1-1 (Sung-Yong 3 – 11 m / Abdi 88 – 11 m) Rennes – Atletico Madrid 1-1 (Montano 56 / Juanfran 87)

Redoslijed: 1. Atletico Madrid 4, 2. Udinese 4, 3. Rennes 1, 4. Celtic 1