Premiership
0

City u Liverpoolu do šestog remija zaredom

U dvoboju klubova koji se u posljednje vrijeme mogu pohvaliti svime, samo ne dobrom formom, Liverpool i Manchester City su na Anfieldu odigrali neodlučeno 2-2 u 13. kolu engleske Premier lige.

“Redsi” su tako ostali na samo jednoj pobjedi u posljednjih šest utakmica Premiershipa, dok je “građanima” to šesti uzastopni remi u engleskom prvenstvu.

Sve bitno se u ovoj utakmici dogodilo u drugom poluvremenu. Liverpool je poveo u 50. minuti pogotkom Martina Škrtela koji je nakon Gerrardova ubacivanja podmetnuo nogu ispred Emmanuela Adebayora i matirao Shaya Givena.

Uloge su se zamijenile u 69. minuti kad je Škrtel slabo reagirao, dopustivši Adebayoru da ga nadskoči i donese Cityju izjednačenje golom glavom nakon kornera. Gosti su poveli u 76. minuti nakon nove greške Škrtela kojem je Carlos Tevez uzeo loptu, proslijedio je Shaunu Wright-Phillipsu, a ovaj Stephenu Irelandu za 2-1.

No, samo je minutu trajalo vodstvo Cityja. Zbunjenost gostujuće obrane iskoristio je Yossi Benayoun za konačnih 2-2.

Premier liga, 13. kolo:

Liverpool – Manchester City 2-2 (Škrtel 50, Benayoun 77 / Adebayor 69, Ireland 76)