0
63
0
Detalj sa utakmice City - Real (Foto: AFP)
Odigrano je svih osam utakmica 5. kola nogometne Lige prvaka u grupama A, B, C i D.
Grupa A

U ovoj grupi Porto i PSG su još ranije osigurali prolaz dalje, a večeras su ponovo zabilježili pobjede.

Porto je protiv zagrebačkog Dinama poveo golom Lucha Gonzaleza u 20. minuti, a Moutinho je u 67. minuti pogodio za 2:0. Gol za konačnih 3:0 postigao je Varela u 85. minuti.

PSG je u Kijevu do vodećeg gola protiv Dynama došao u 45. minuti preko Lavezzija, kojem je asistirao Ibrahimović. U 52. je već bilo 2:0 za francuski tim, a strijelac je ponovo bio Lavezzi. Bio je to i konačan rezultat utakmice.

Tabela: Porto 13, PSG 12, Dynamo Kijev 4, Dinamo Zagreb 0.

Posljednje kolo, 4. decembra: Dinamo Zagreb - Dynamo Kijev, PSG - Porto

Grupa B

Večerašnjim pobjedama Arsenal i Schalke ovjerili su prolaz dalje.

Schalke je na svom terenu savladao Olympiakos, a jedini gol na utakmici postigao je Fuchs u 77. minuti. Arsenal je bez većih problema pobijedio Montpellier, a golove za engleski tim su dali Wilshere i Podolski.

Posljednje kolo, 4. decembra: Montpellier - Schalke, Olympiacos - Arsenal

Tabela: Schalke 11, Arsenal 10, Olympiakos 6, Montpellier 1.

Grupa C

U ranijem terminu Zenit i Malaga su odigrali 2:2, nakon što je ruski tim stigao zaostatak od dva gola.

Milan je pobjedom nad Anderlechtom u gostima osigurao plasman u drugi krug. El Shaarawy je talijanski tim doveo u vodstvo u 47. minuti, a u 71. Mexes je udvostručio prednost, samo minut nakon što je Anderlecht ostao sa desetoricom, jer je isključen Nuytinck. Belgijski tim je do kraja uspio tek smanjiti rezultat na 1:2 preko De Suttera. Konačnih 1:3 postavio je Pato u sudijskom vremenu.

Tabela: Malaga 11, Milan 8, Anderlecht 4, Zenit 4.

Posljednje kolo, 4. decembra: Malaga - Anderlecht, Milan - Zenit.

Grupa D

Sav posao protiv Ajaxa u Amsterdamu Borussia Dortmund je završila u prvom poluvremenu kada su golove postigli Reus, Gotze i Lewandowski. U 67. minuti Lewandowski je postigao svoj drugi gol na utakmici za 0:4, a Ajax u finišu susreta postiže počasni gol preko Hoesena za konačnih 1:4.

U Manchesteru je Benzema u 10. minuti pogodio za vodstvo Reala protiv Cityja, a Aguero je poravnao na 1:1 u 73. minuti iz penala. Prethodno je crveni karton dobio Arbeloa, te je Real nastavio sa desetoricom. Ipak, City do kraja nije uspio doći do pobjede, te su se ovim remijem oprostili od Lige prvaka. Naš reprezentativac Edin Džeko je odigrao čitavu utakmicu, ali se nije uspio upisati u strijelce.

m 1-1 r footyroom.com by Futbol2101

Tabela: Dortmund 11, Real 8, Ajax 4, Manchester City 3.

Posljednje kolo, 4. decembra: Borussia Dortmund - Manchester City, Real Madrid - Ajax