0

City remizirao protiv QPR-a 2:2

Piše: N. J.
Nogometaši Manchester Cityja odigrali su 2:2 na gostovanju kod QPR-a u 11. kolu Premiershipa. Susret je obilježila povreda Edina Džeke koji je nakon samo četiri minute na terenu morao napustiti igru.

QPR je poveo u 21. minuti golom Austina, a izjednačio je Aguero u 32. Rezultat prvog poluvremena je glasio 1:1.

U nastavku Demichelis je postigao autogol čime je QPR poveo 2:1 u 76. minuti, a Aguero je u 83. poravnao na konačnih 2:2.

Bh. reprezentativac Edin Džeko u igru je ušao u 64. minuti umjesto Fernandinha, a teren je morao napustiti četiri minute kasnije zbog povrede. Upitan je njegov nastup u meču koji Zmajeve očekuje 16. novembra u Izraelu.

City je nakon 11 kola na 3. mjestu sa 21 bodom, a QPR je pretposljednji sa 8 bodova. Lider na tabeli je Chelsea sa 29 bodova.