Laka prva pripremna utakmica
0

VIDEO / City pobijedio Club Americu, Džeko dobro odigrao

Sarajevo-x.com
Shaun Wright-Phillips je pokazao da još uvijek ima veoma važnu ulogu u igri Manchester Cityja, postigavši drugi pogodak u 2:0 pobjedi svog tima nad meksičkom Club Americom u subotu navečer.

Iako se špekuliše da bi ovaj igrač mogao napustiti bogati klub, on je u 27. minuti dao gol i dokazao svoje sposobnosti, dok je prvi gol u 17. minuti djelo Ryana McGiverna, koji je protekle dvije sezone proveo na posudbi u Leicester Cityju i Walsallu.

Naš reprezentativac Edin Džeko u ovoj pripremnoj utakmici također je pokazao dobru igru, odlično sarađujući sa strijelcima oba gola u akcijama.

Posebno je bio koristan kod drugog gola, gdje je pokazao sjajnu kontrolu lopte i asistirao Wright-Phillipsu, nakon čega je ovaj matirao golmana Club Americe Armanda Navarretea.

Utakmica je odigrana pred 11.000 gledalaca i to kao dio trosedmične turneje Cityja po Sjevernoj Americi. Na istoj turneji su i Manchester United, Barcelona i Real Madrid.

City u nedjelju igra pripremnu utakmicu protiv Vancouver Whitecapsa.