City petardom ispratio Barnsley, hat-trick Teveza, Džeki 90 minuta

9.3.2013. u 20:19
2
29
2
U okviru četvrtfinala FA kupa, Manchester City je savaldao Barnsley sa 5:0. Argentinac Carlos Tevez postigao je tri gola, a u strijelce su se upisali i Aleksanda Kolarov re David Silva. Reprezentativac BiH Edin Džeko odigrao je cijelu utakmicu i imao nekoliko šansi za gol.
Prvu pravu šansu na utakmici vidjeli smo u osmoj minuti utakmice. Samir Nasri prošao je odlično po desnoj strani, ubacio u šesnaesterac gdje se našao Džeko koji glavom šutira preko gola.

Već u narednom napadu, Građani su poveli zahvaljujući golu Carlosa Teveza. Prethodno, odličnu akciju imali su Yaya Toure i David Silva koji je pogodio golmana Barnsleyja nakon čega se lopta odbila u stativu i vratila do Argentinca kojem nije bilo teško zatresti mrežu gostujuće ekipe.

Nakon toga, Džeko je još jedom šutirao glavom, ali i ovaj put bh. reprezentativac bio je neprecizan. Lopta je otišla pored gola.

Golman Steel je u 27. minuti drugi put morao vaditi loptu iz svoje mreže. Ovaj put strijelac je bio Aleksandar Kolarov. Četiri minute kasnije, Tevez se drugi put na današnjoj utakmici upisao u strijelce. Građani su vodili sa 3:0 na poluvremenu.

Tevez je svoj hat-trick u današnjoj utakmici upisao u 50 minuti. Ovaj put asistent je bio Samir Nasri. Do kraja utakmice, u listu strijelaca upisao se i David Silva koji je u 65. minuti postavio konačnih 5:0 u četvrtfinalu FA kupa.

Ovo je drugi put u tri godine da će Građani igrajti u polufinalu ovog natjecanja.