19

City kao gost savladao WBA, Džeko odigrao čitav meč

Piše: N. J.
Trenutak kada je Aguero pogodio za vodstvo Cityja 1:0 (Foto: AFP)
Nogometaši Manchester Cityja slavili su večeras na gostovanju kod ekipe WBA 3:2 u 14. kolu Premiershipa. Bh. reprezentativac Edin Džeko odigrao je čitavu utakmicu za City.

Gosti su poveli u 9. minuti kada je mrežu domaćeg tima zatresao Aguero, nakon dodavanja Zabalete, kojeg je odlično uposlio bh. reprezentativac Edin Džeko.

Petnaest minuta kasnije Yaya Toure je udvostručio prednost, a asistenciju je upisao Kolarov. Na odmor se otišlo uz prednost Cityja 2:0.

Yaya Toure je u 74. minuti postigao svoj drugi gol na utakmici, ovog puta iz penala, za visokih 3:0 za City. WBA je do smanjenja rezultata došao u 85. minuti kada je Pantilimon pogodio vlastitu mrežu za 1:3 za City, a Anichebe je u finišu utakmice postigao gol za konačnih WBA - Manchester City 2:3. Bh. reprezentativac Edin Džeko odigrao je čitavu utakmicu za svoj tim.

Nakon odigranih 14 kola prvi na tabeli je Arsenal sa 34 boda, drugi je Chelsea sa 30, a treći Manchester City sa 28 bodova. WBA je na 13. mjestu sa 15 osvojenih bodova.