Premiership
0

City i Liverpool bez pobjednika

U derbiju 27. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City i Liverpool odigrali su bez pobjednika 0-0 na stadionu City of Manchester.

Bila je to dinamična utakmica s puno trke i zalaganja, ali bez izrazitih prilika. Liverpool je imao veći posjed lopte (56%), dok je City bio konkretniji, ali na kraju je susret izravnih konkurenata za četvrto mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka, završio bez pobjednika.

Aston Villa je slavila s uvjerljivih 5-2 nad Burnleyjem na Villa Parku iako je već od 10. minute imala zaostatak 0-1 nakon gola Stevena Fletchera. U 32. minuti rezultat je poravnao Ashley Young, a u drugom je poluvremenu domaćin bio apsolutno dominantan. Dva gola je u razmaku od samo tri minute postigao Stewart Downing (56. i 58.), da bi potom Emile Heskey i Gabriel Agbonlahor potvrdili pobjedu domaćina. Martin Paterson je u posljednjoj minuti uspio tek ublažiti poraz Burnleyja, njihov 12. u 13 gostujućih ovosezonskih utakmica.

Fulham je pobijedio Birmingham na svom Craven Cottageu 2-1. Autogol Chrisa Bairda u 3. minuti donio je Birminghamu vodstvo u 3. minuti, ali u drugom dijelu dolazi do potpunog preokreta. Damien Duff izjednačio je u 59. minuti, a Bobby Zamora je u posljednjim trenucima susreta zabio za pobjedu domaćih.

Premiership, 27. kolo:

Aston Villa - Burnley 5-2 (Young 32, Downing 56, 58, Heskey 61, Agbonlahor 68 / Fletcher 10, Paterson 90)

Fulham - Birmingham 2-1 (Duff 60, Zamora 90 / Baird 3-ag)

Manchester City - Liverpool 0-0

Blackburn - Bolton 3-0 (Kalinić 41, Roberts 73, Givet 84)

Wigan - Tottenham (kasnije)

Redoslijed: 1. Chelsea 61, 2. Manchester United 57, 3. Arsenal 55, 4. Manchester City 46 (-1), 5. Liverpool 45, 6. Aston Vila 45 (-1)...