Premiership
0

Chelseaju samo bod kod Newcastlea

Domaći Newcastle i branitelj naslova Chelsea odigrali su 1-1 u prvoj nedjeljnoj utakmici 15. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Novopečeni engleski reprezentativac Andy Carroll doveo je domaćine u vodstvo već u 6. minuti. Pogrešan pas Alexa prema Petru Čechu je iskoristio 21-godišnji napadač, te je loptu samo gurnuo u praznu mrežu. Bio mu je to deveti pogodak ove sezone u prvenstvu. Izjednačio je bjelokošćanski napadač Salomon Kalou u 45. minuti.

Chelsea je tako izbjegao treći uzastopni poraz u prvenstvu, a Newcastleu je ovo bila četvrta utakmica zaredom bez pobjede. No, vjerovatno su zadovoljni i s jednim bodom protiv aktuelnog prvaka, tim više što je Chelsea ipak imao dominaciju i bio je bliže pobjedi prema prikazanoj igri.

Manchester United je vodeći na tabeli s 31 bodom, a prate ga Chelsea i Arsenal s dva boda manje.

Od 17 sati na white Hart Laneu igraju Tottenham i Liverpool.