Premiership
0

Chelseaju samo bod kod Blackburna

Nogometaši Chelseaja odigrali su samo 1-1 na gostovanju kod Blacburna u dvoboju 31. kola engleskog prvenstva, čime su umanjili izglede za osvajanje Premiershipa.

Gosti iz Londona poveli su na Ewood Parku već u 6. minuti pogotkom Didiera Drogbe, a konačnih 1-1 postavio je Senegelac El-Hadji Diouf pogotkom glavom u 70. minuti.

Chelsea je bio bolja ekipa na terenu, puno više je imala loptu u svom posjedu i češće stvarala situacije iz kojih se moglo doći do pogotka, ali to im, ovoga puta, nije bilo dovoljno.

Tako je ekipa italijanskog menadžera Carla Ancelottija ostala na učinku od samo dvije pobjede u zadnjih pet utakmica (uz dva poraza i ovaj remi), čime je počela gubiti korak za vodećim Manchester Unitedom koji ima 59 bodova, a Chelsea je sada na 65, doduše, uz utakmicu manje od crvenih vragova.

Manchester City upisao je važnu pobjedu 2-1 u gostima kod Fulhama, u borbi za četvrto mjesto i kvalifikacije za Ligu prvaka sljedeće sezone. Strijelci za gostujući sastav bili su Santa Cruz u 7. i Tevez u 36. minuti, dok je Murphy pogotkom iz penala u 75. minuti samo ublažio pobjedu Cityja, koji se na tabeli probio na peto mjesto s 53 boda, dva manje od četvrtog Tottenhama, ali i utakmicom manje od Spursa.

Premiership, 31. kolo:

Manchester United - Liverpool 2-1 (Rooney 12, Park 60 / Torres 5) Fulham - Manchester City 1-2 (Murphy 75 – 11 m / Santa Cruz 7, Tevez 36)

Blackburn - Chelsea 1-1 (Diouf 70 / Drogba 6)

1. Manchester United 31 22 3 6 72-25 69
  2. Arsenal 31 21 6 73-33 67
  3. Chelsea 30 20 5 5 70-28 65
  4. Tottenham 30 16 7 7 55-29 55
  5. Manchester City 291 11 4 55-37 53 6.Liverpool 31 15 6 10 50-32 51
  6. Aston Villa 29 13 11 5 41-24 50
  1. Everton 30 12 9 9 48-42 45