4.10.2009. u 20:30
0
0
0
Nogometaši Chelseaja preuzeli su vrh engleske Premier lige nakon što su u derbiju osmoga kola pred svojim navijačima svladali Liverpool 2-0.
Posljednja je utakmica ovih suparnika na Stamford Bridgeu ponudila vatromet golova i prilika, a završila je rezultatom 4-4. Bilo je to u četvrtfinalu prošlosezonske Lige prvaka, a Chelsea je na kraju prošao zbog pobjede u gostima.

I u nedjelju se radovao londonski klub iako je utakmica bila siromašnija od spomenute. Liverpool je pao u drugom poluvremenu, a načeo ga je njegov bivši napadač Nicolas Anelka u 60. minuti. Didier Drogba je oduzeo loptu Javieru Mascheranu na sredini terena i poslužio svog partnera u napadu, a Francuz je znao iskoristiti sjajnu asistenciju.

Konačnih je 2-0 postavio još jedan Francuz, Florent Malouda, a velik je posao ponovo uradio Drogba. Napadač iz Obale Slonovače u sudačkoj je nadoknadi pobjegao Jamieu Carragheru i idealno poslužio Maoludu koji je zaključio priču i donio Chelseaju sedmu pobjedu u osam ovosezonskih kola.