Premiership
0

Chelsea "šesticom" krenuo u odbranu naslova

Nogometaši Chelseaja impresivno su krenuli u odbranu naslova engleskog prvaka. Didier Drogba ih je u 1. kolu Premiershipa predvodio do pobjede 6-0 protiv West Bromwich Albiona.

Reprezentativac Obale Slonovače postao je sedmi igrač u historiji Premierlige koji je u uvodnom kolu ubilježio hat-trick.

Prvi strijelac lige u prošloj sezoni kandidaturu za obranu toga naslova najavio je pogocima u 45. minuti (iz slobodnog udarca), te u 55. i 68. minuti. Prije toga je Chelsea na Stamford Bridgeu u vodstvo doveo Florent Malouda pogotkom već u šestoj minuti, a isti je igrač i zaključio seriju u posljednjoj minuti utakmice.

Mrežu je u 63. minuti zatresao i Frank Lampard kojem je to već šesti gol u karijeri u prvom kolu Premiershipa. Bolji od njega u toj su statističkoj rubrici sada samo Alan Shearer s osam i Teddy Sheringham sa sedam pogodaka.

Premiership, 1. kolo:

Chelsea - West Bromwich Albion 6-0 (Malouda 6, 90, Drogba 45, 55, 68, Lampard 63)

Tottenham - Manchester City 0-0

Aston Villa - West Ham 3-0 (Downing 15, Petrov 40, Milner 66)

Blackburn - Everton 1-0 (Kalinić 14)

Wigan - Blackpool 0-4 (Taylor-Fletcher 16, Harewood 38, 43, Baptiste 75)

Bolton - Fulham 0-0

Sunderland - Birmingham 2-2 (Bent 24 - 11m, Carr 56 - ag / Dann 78, Ridgewell 88)

Wolverhampton - Stoke City 2-1 (Jones 37, Fletcher 39 / Faye 55)