74

Chelsea savladao Liverpool i osvojio FA Cup

Piše: N. J.
Londonski tim podigao pehar (Foto: AFP)
Nogometaši Chelseaja osvojili su engleski FA Cup savladavši u finalu na londonskom Wembleyju tim Liverpoola sa 2:1.

Londonski sastav poveo je već u 11. minuti susreta golom Ramiresa koji je iskoristio dodavanje Mate. Rezultat se nije mijenjao do kraja poluvremena pa se na odmor otišlo uz rezultat 1:0. U nastavku, igrala se 52. minuta, Didier Drogba je nakon asistencije Lamparda udvostručio prednost.

Liverpool je 12 minuta kasnije uspio smanjiti na 2:1 golom Carrolla, ali se rezultat nije mijenjao do kraja, pa je Chelsea podigao pehar.

Tim koji s klupe predvodi Roberto Di Matteo 19. maja će imati priliku da osvoji još jedan trofej u ovoj sezoni. U finalu Lige prvaka na Allianz Areni ih dočekuje minhenski Bayern.