Premiership
0

VIDEO / Chelsea prvi put od oktobra prošle godine slavio na gostovanju

Utakmicom Boltona i Chelseaja na Reebok stadionu kompletirano je 24. kolo engleskog nogometnog prvenstva. Pobjedu su odnijeli branitelji naslova, a bilo je rezultatski uvjerljivih 4-0.

Domaćin je porazom upao u još dublju krizu budući da im je ovo bila peta uzastopna utakmica u kojoj nisu našli put do pobjede, te četvrti poraz u toj seriji. Za razliku od kraja prošle godine, kada je Chelsea slavio 1-0 kod kuće, Bolton je ovaj put pokazao još veću propusnost u odbrani.

Seriju golova započeo je sjajnim udarcem s 30-ak metara Didier Drogba. Nakon što je Jussi Jääskeläinen kapitulirao već u 11. minuti, loptu je iz svoje mreže morao vaditi u još tri navrata, a svaki put matirao ga je neko drugi iz sastava napadački raspoloženog gosta. Na reprezentativca Obale Slonovače, kojem je gol bio deveti ligaški, nadovezao se Florent Malouda šutom iz blizine s desne strane. Zbilo se to u 41. minuti.

U drugom poluvremenu Chelseajevi nogometaši precizni su bili još dva puta. Četvrti prvenstveni gol sezone uz desnu je Jääskeläinenovu stativu prizemnom loptom smjestio Nicolas Anelka, a priču je zaključio Brazilac Ramires svojim prvim golom u Chelseajevom dresu.

Pobjeda na Reebok stadionu bila je prva gostujuća za Chelsea još od 30. oktobra i susreta kod Blackburna.