Premiership
0

Chelsea potopio Arsenal

Momčad Chelseaja rezultatski je deklasirala Arsenal na stadionu Emirata s 3-0 u derbiju 14. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Engleski komentator tokom TV prijenosa je rekao: ''Arsenal igra, a Chelsea zabija''. Tako je i bilo. Arsenal je u većem dijelu utakmice imao inicijativu, ali je stvario malo pravih prilika, dok je Chelsea iskazao veliku vrlinu. Također nije imao puno izrazitih šansi, ali je zabio tri gola!

Najveći junak Chelseajeve pobjede bio je reprezentativac Obale Slonovače Didier Drogba, strijelac dvaju golova za ''plave''. Ukupno ih sada na svom kontu ima 11, te dijeli prvo mjesto na listi strijelaca sa Jermainom Defeoom.

Drogba je prvi pogodak postigao u 41. minuti. Terry je pokrenuo akciju i proigrao Ashleyja Colea koji je s lijeve strane centrirao, a Drogba je majstorski podmentnuo desnu nogu i poslao loptu pod gredu Arsenalovog golmana Almunije.

Samo četiri minute kasnije, Chelsea je povećao prednost iz slične akcije, uz jedinu razliku što je Drogbinu ulogu ''egzekutora'' preuzeo Arsenalov belgijski odbrambeni igrač Thomas Vermaelen. Opet je s lijeve strane ubacio Ashley Cole, njegova lopta tražila je Drogbu, ali brži je bio Vermaelen koji je nespretnom rekacijom matirao svog nemoćnog golmana Almuniju.

Drogba je veliku večer zaključio pogotkom iz slobodnog udarca u 86. minuti. Ciljao je u Almunijin ugao i - pogodio, a španski čuvar mreže ''topnika'' nije se baš iskazao.

Chelsea je pobjedom opet pobjegao drugom Manchester Unitedu na pet bodova razlike. Momčad menadžera Carla Ancelottija sada ima 10 bodova prednosti pred Tottenhamom, te čak 11 bodova više od Arsenala koji ima susret manje.

Zanimljivo je još istaknuti da je ovo bila treća uzastopna pobjeda Chelseaja protiv Arsenala na Emiratesu u ovoj kalendarskoj godini. Prošle sezone su ''plavi'' slavili pred navijačima Arsenala 4-1 u prvenstvu, te 2-1 u FA Cupu.