Chelsea nakon 0-2 izborio novu utakmicu protiv Uniteda

8
11
8
Javier Hernandez
Nogometaši Chelseaja izvukli su se iz ponora i rezultatom 2-2 protiv Manchester Uniteda na Old Traffordu izborili novu utakmicu četvrtfinala FA Cupa koja će se igrati na njihovom Stamford Bridgeu.
"Crveni vragovi" su imali sve u svojim rukama budući da su već u 11. minuti vodili s 2-0, ali na kraju su spašavali "živu glavu" i mogu biti sretni što će uopće imati novu šansu, istina u puno težim okolnostima, pred Chelseajevim navijačima.

United je poveo u petoj minuti nakon što je Michael Carrick poslao lijepi pas u šesnaesterac, a Javier Hernandez se sjajno snašao i glavom, malo iskosa s lijeve strane prebacio gostujućeg golmana Petra Čecha. U 11. minuti je Wayne Rooney izveo slobodan udarac iskosa s lijeve strane, ubacio je loptu u kazneni prostor, a ona je preletjela sve i završila u mreži zbunjenog Čecha.

Gostima je u tim trenucima prijetio potop, ali Fergusonova se ekipa neočekivano povukla, posebno s početkom drugog poluvremena, i na koncu je to skupo platila. Eden Hazard je u 59. minuti s ruba šesnaesterca pogodio dalji ugao Davida De Gee, a u 68. minuti su gosti povukli kontranapad. Lopta je na koncu došla do Ramiresa koji je ljevicom pucao s 15-ak metara, ne posebno snažno, ali De Gea je slabo reagirao i propustio je u mrežu.

Do kraja utakmice je Chelsea imao apsolutnu dominaciju, United se praktino povukao u svoj šesnaesterac, a "bluesi" su u 90. minuti bili na pragu pobjede. Juan Mata se oslobodio čuvara i pucao iskosa s ruba peterca, ali se De Gea iskupio za raniju slabu reakciju i nogom odbranio udarac španskom sunarodnjaku.

Spomenimo i da su u drugoj nedjeljnoj utakmici četvrtfinala drugoligaši Millwall i Blackburn odigrali neriješeno 0-0.

FA Cup, četvrtfinale:

Manchester United - Chelsea 2-2 (Hernandez 5, Rooney 11 / Hazard 59, Ramires 68)
Millwall - Blackburn 0-0