0

Chelsea golovima u finišu spasio bod na St. James Parku

Iako se tokom meča činilo da će Chelsea poražen napustiti St. James Park, Plavci su do kraja utakmice protiv Newcastlea ipak uspjeli izjednačiti rezultat i osvojiti jedan bod.

Meč koji je okončan rezultatom 2:2 bolje su otvorili domaći igrači. U finišu prvog poluvremena po prvi put se zatresla mreža Asmira Begovića, a strijelac je nakon loše reakcije Chelseajevog stoperskog para bio Ayoze Perez.

Drugi pogodak domaći igrači postigli su u 60. minuti nakon kornera sa desne strane i centaršuta Pereza. Strijelac za 2:0 bio je neometani Wijenaldum.

Gosti su do kraja ipak uspjeli izjednačiti rezultat. Prvo je gol za 1:2 postigao Ramires na asistenciju Hazarda u 79. minuti, da bi konačan rezultat utakmice postavio Willian u samom finišu meča.