18

Chelsea golovima Coste i Hazarda pobijedio Southampton na St. Marryju

U 10. kolu Premiershipa Chelsea je na gostovanju na St. Marry stadionu rezultatom 2:0 savladao Southamtpon.

Ovo je četvrta uzastopna ligaška pobjeda za tim Antonija Contea. U kakvoj je formi Chelsea najbolje pokazuje podatak da gol-razlika Plavaca u te četiri utakmice iznosi 11:0.

Odličan niz prekinuo je Southampton koji je do ovog meča imao niz od pet utakmica bez poraza u ligi, a prošle sedmice remizirali su sa Manchester Cityjem u gostima.

Chelsea je odlično otvorio meč i već u šestoj minuti poveo je sa 1:0, a gol je postigao sjajni Hazard koji je najprije "lažnjakom" prevario protivnika te onda matirao Forstera. Drugi gol Plavaca postigao je Diego Costa koji je u 55. minuti prelijepim udarcem sa oko 17 metara savladao nemoćnog golmana domaćeg tima.

Costa je sada sa osam postignutih pogodaka prvi strijelac Premiershipa, a iza njega su Aguero i Lukaku sa po sedam golova. Podatak koji posebno fascinira kada je u pitanju Costa je taj da je ovo njegov 40. gol u Premiershipu, a za to su mu trebale 64 utakmice, odnosno sedam utakmica manje nego Sergiju Agueru da dođe do tog broja pogodaka.

U narednom kolu Chelsea dočekuje Everton, dok će Southampton gostovati Hull Cityju.