Premiership, 31. kolo
0

Chelsea deklasirao Aston Villu, Arsenal kiksao

Raspoloženost u napadu pokazala je ekipa Chelseaja koja je na svom Stamford Bridgeu u potpunosti rezultatski posramila Aston Villu u susretu 31. kola Premiershipa. Bilo je 7-1 uz četiri gola Franka Lamparda (dva iz jedanaesterca).

Pet golova postigao je domaćin u drugom dijelu utakmice u rasponu od 57. minute do kraja dvoboja i pred susret Boltona i Manchester Uniteda zasjeo ponovo na prvo mjesto na tabeli.

Ekipa Arsenala je na St. Andrew's stadionu pred sam kraj izgubila dva boda. U vodstvo je Arsenal doveo Samir Nasri udarcem izvan kaznenog prostora, da bi bod Birminghamu donio Kevin Phillips istekom regularnog vremena. Strijelac gola vrijednog boda u igru je ušao u 84. minuti.

Tottenham je savladao Portsmouth s 2-0, strijelci su bili Peter Crouch i Niko Kranjčar, dok je dvije asistencije upisao Luka Modrić.

Spomenimo i šesti uzastopni poraz West Hama. Zolinoj je ekipi ovog puta presudio Stoke City, a bilo je 1-0 za gostujući sastav.

Susret između Boltona i Manchester Uniteda počeo je prije nekoliko minuta.

Rezultati 31. kola:

Birmingham - Arsenal 1-1 (Phillips 90 / Nasri 81)

Chelsea - Aston Villa 7-1 (Lampard 15, 44 - 11m, 62 - 11m, 90, Malouda 57, 68, Kalou 83 / Carew 29)

Hull City - Fulham 2-0 (Bullard 16 – 11m, Fagan 48)

Tottenham – Portsmouth 2-0 (Crouch 27, Kranjčar 41)

West Ham - Stoke City 0-1 (Fuller 69)

Wolverhampton - Everton 0-0