Chelsea bolji od PSG-a nakon penala, dobar nastup Asmira Begovića

26.7.2015. u 08:24
181
35
181
Chelsea je sinoć savladao Paris Saint Germain u prijateljskoj utakmici Internacionalnog kupa rezultatom 6:5 nakon penala (1:1 u regularnom toku susreta).
Baš kako je to najavio menadžer Plavaca Jose Mourinho od prve minute na golu je stajao bh. reprezentativni golman Asmir Begović.

U prvom poluvremenu izuzetno uzbudljive utakmice dominirali su Parižani te su poveli u 25. minuti golom Zlatana Ibrahimovića.

Samo 11 minuta kasnije Marco Verratti je imao priliku da poveća prednost, ali je Begović odlično reagovao.

Bh. reprezentativac je imao još nekoliko sjajnih odbrana u prvom dijelu susreta.

U nastavku ga je na golu zamijenio Thibaut Courtois. U drugom poluvremenu Chelsea je zaigrao bolje i odlučnije, što je rezultiralo pogotkom Victora Mosesa u 65. minuti.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, gdje je londonski klub bio bolji. Rezultat je na kraju bio 6:5.