Engleska Premier liga
2

Četvrtu utakmicu zaredom Chelsea ostao bez pobjede

Nogometaši Chelseaja i dalje nastavljaju s lošim izvedbama u Premiershipu, koje ih udaljavaju od samog vrha tabele. Ove subote je Chelsea poražen kod West Bromwicha s 2-1 u ogledu 12. kola.

Chelsea ne zna za pobjedu u domaćoj ligi tokom posljednje četiri utakmice. Sve je krenulo s onim domaćim porazom od Manchester Uniteda (2-3). Potom je Di Matteova ekipa odigrala tek 1-1 kod Swanseaja, pa istih 1-1 s Liverpoolom, a sada je izgubila od izuzetno neugodnog West Browmicha.

Long je u 10. donio domaćima vodstvo, Hazard je do kraja poluvremena izjednačio, ali je u 51. najbolji domaći strijelac Odemwingie donio veliko slavlje domaćinu. Do kraja su gosti napadali svim snagama, ali nisu uspjeli doći niti do boda. Recimo da je West Bromwich u sedmoj domaćoj utakmici sezone došao do šestog slavlja.

Manchester City je ove subote ostvario najuvjerljiviju pobjedu sezone. Sa 5-0 je pobijeđena vrlo mlaka Aston Villa, a aktuelni prvaci su gosta iz Birminghama dokrajčili u nastavku. U prvih 45. minuta je samo David Silva uspio pronaći put do suparničke mreže, no u nastavku su zato po dva pogotka postigli Argentinci - Sergio Agüero i Carlos Tevez. Obojica su jednog od dva gola zabili s bijele tačke.

Manchester City je tako i nakon 12. kola ostao jedina momčad u Premiershipu bez poraza, a napad Aston Ville je s tri gostujuća gola u sezoni i dalje neslavni rekorder Premiershipa.

Liverpool je s 3-0 pobijedio Swanseaja i to je za klub s Anfielda tek druga domaća pobjeda u sezoni. I tamo su pogoci pljuštali u drugom dijelu i to nakon 0-0 u prvih 45 minuta. Suparnika je slomio prvi strijelac Liverpoola Luis Suarez, budući je Urugvajac postigao prva dva pogotka na utakmici.

Inače, Liverpoolu je ovo prva pobjeda nakon 25. oktobra kada je na domaćem travnjaku, u sklopu Europa lige, pobijedio Anži. Između dvije pobjede je Liverpool odigrao pet utakmica u svim takmičenjima bez pobjede.

I dalje je bez pobjede Queens Park Rangers, koji je debelo na dnu tabele. Ove subote je ta ekipa imala idealnu priliku za premijerno slavlje jer je ugostila gotovo jednako slabog Southamptona. No, gosti su pobijedili 3-1, a samo recimo da je Southampton prije ovog gostovanja na strani odigrao pet utakmica i pet puta gubio.

Everton je još jednom ostavio slab dojam u gostima. Iako su golom Naismitha još u 10. minuti igrači Davida Moyesa vodili 1-0, na kraju je domaći Reading slavio s 2-1 i to s dva pogotka Adama La Fondrea. Drugog, pobjedonosnog, je taj igrač zabio u 79. minuti iz penala.

Premiership, 12. kolo:

West Bromwich - Chelsea 2-1 (Long 10, Odemwingie 51 / Hazard 39) Manchester City - Aston Villa 5-0 (Silva 43, Agüero 54-11m, 67, Tevez 65-11m, 74) Liverpool - Wigan 3-0 (Suarez 47, 58, Jose Enrique 66) Newcastle - Swansea 1-2 (Ba 90+2 / Michu 58, De Guzman 87) Reading - Everton 2-1 (Le Fondre 51, 79-11m / Naismith 10)

Queens Park Rangers - Southampton 1-3 (Hoilett 49 / Lambert 23, Puncheon 45, Ferdinand 80-ag) Arsenal - Tottenham 5-2 (Mertesacker 24, Podolski 42, Giroud 45+1, Cazorla 60, Walcott 90+1 / Adebayor 10, Bale 71)

1. Manchester City 12 8 4 0 25-10 28
  2. Manchester United 11 9 0 2 29-16 27
  3. Chelsea 12 7 3 2 24-13 24
  4. West Bromwich 12 7 2 3 19-13 23
  5. Everton 12 5 5 2 22-16 20
  6. Arsenal 12 5 4 3 23-13 19
  1. West Ham 11 5 3 3 14-11 18
  2. Tottenham 12 5 2 5 20-21 17