Bundesliga
0

Četvrti poraz Schalkea

Pobjeda protiv niželigaša Aalena u prvom kolu Njemačkog kupa prije više od mjesec dana ostaje jedina pobjeda nogometaša Schalkea, aktuelnih njemačkih viceprvaka, u ovoj sezoni.

Četvrtu su prvenstvenu utakmicu zaredom (petu uzimajući u obzir Ligu prvaka) igrači Felixa Magatha izgubili u nedjelju na svom terenu u derbiju četvrtog bundesligaškog kola protiv dortmundske Borussije. Gosti su u Gelsenkirchenu slavili 3-1.

Mladi Japanac Shinji Kagawa s nova je dva gola (jedan je zabio i u prošlom kolu u pobjedi protiv Wolfsburga) potopio domaće. Uz malo je sreće postigao pogodak u 19. minuti za 1-0 (lopta je promijenila smjer odbivši se od domaćeg stopera Höwedesa), da bi u 58. lijepim ulazom na drugu stativu realizirao ubacivanje Jakuba Blaszczykowskog s desne strane.

Nakon kornera raspoloženog Borussijinog veznjaka Nurija Sahina u 86. je minuti Lewandovski zabio glavom za 3-0, a konačan je rezultat postavio preko Klaas-Jan Huntelaara u 89. minuti. Holandskom je centarforu to bio premijerni pogodak u Schalkeovom dresu u drugom nastupu.

Sve bolja ekipa Jürgena Kloppa nanizala je tri pobjede nakon uvodnog poraza od Bayera iz Leverkusena, te se dokopala trećeg mjesta prvenstvene tabele.

Bayer pak od te prve, gostujuće pobjede ne uspijeva pobijediti nikoga. Na svom su terenu Leverkužani u nedjelju remizirali s Nürnbergom (0-0).