0

Četvrtfinale FA Cupa: Wigan eliminisao Manchester City, Džeko propustio tri prilike

(Foto: EPA)
Manchester City je na svom Etihadu ugostio ekipu Wigana u četvrtfinalu FA Cupa, a gosti su pobijedili rezultatom 2:1 i tako se plasirali u polufinale.

Hladan tuš domaćim nogometašima i navijačima priredio je Gomez pogotkom iz penala, kojim je doveo Wigan u vodstvo u 27. minuti utakmice. Prekršaj je u šesnaestercu napravio Demichelis.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, tačnije u 47. minuti, na 2:0 je povisio Perch nakon asistencije McArthura.

Bh. reprezentativac Edin Džeko ušao je u igru u 53. minuti zamijenivši Jesusa Navasa, MIlner je ušao umjesto Negreda, a Silva umjesto Yaye Tourea. Ovim je izmjenama menadžer Građana Manuel Pellegrini pokušao propraviti igru svog tima.

Manchester City je smanjio vodstvo Wigana u 68. minuti golom Nasrija, kojem je asistirao Richards.

Ipak, bilo je to sve što su Građani uspjeli napraviti u ovoj utakmici. Džeko je imao tri sjajne prilike koje nije uspio pretvoriti u pogodak, pogodio je i stativu, a utakmicu je završio razbijene arkade i s povezom na glavi.

Wigan je zasluženo pobijedio rezultatom 2:1 i plasirao se u polufinale FA Cupa.