Češka Republika: Novi pogodak Murisa Mešanovića

Piše: A. D.
Muris Mešanović
Niz bosanskohercegovačkih internacionalaca zabilježio je danas nastupe širom starog kontinenta.

Osim Miralema Pjanića koji je ponovo briljirao, izdvojili smo golove Harisa Hajradinovića za Treničin u Slovačkoj, odnosno Murisa Mešanovića za Jihlavu u Češkoj Republici.

Jihlava igra u odličnoj formi u posljednje vrijeme. Današnjim bodom osvojenim na gostovanju kod Libereca ipak ne mogu biti zadovoljni jer su ispustili prednost od 2:0.

Prvi pogodak bio je djelo Kucere, a drugi našeg internacionalca Murisa Mešanovića. Sural je petnaest minuta prije kraja smanjio rezultat, a Hadascok u posljednjem minutu domaćinu donio vrijedan bod. Muris Mešanović i Haris Harba odigrali su po 90 minuta u timu Jihlave.

Rezultati:

Brno – Pribram 1:0 Liberec – Jihlava 2:2 Sparta Prag – Češke Budejovice 4:0 Teplice – Dukla 1:0

Ostrava – Jablonec 1:2