11

"Centimetar do slave": Pinilla istetovirao prečku protiv Brazila

Napadač čileanske nogometne reprezentacije Mauricio Pinilla nikad neće zaboraviti zadnju minutu produžetka nedavnog dvoboja protiv Brazila, a ako mu sjećanje i počne blijedjeti, bit će dovoljno da pogleda vlastita leđa.

Brazil je u osmini finala Svjetskog prvenstva izbacio Čile nakon boljeg izvođenje jedanaesteraca. Nakon 90 minuta osnovnog dijela i 30 minuta produžetka, rezultat je bio 1-1, ali samo je koji milimetar nedostajao da i ne dođe do penala. U 120. minuti, naime, Pinilla je pucao s 15-ak metara, brazilski golman Julio Cesar već je bio savladan, ali je loptu zaustavila prečka.

Iako bi mnogi takvu situaciju zauvijek htjeli potisnuti u sjećanju, Pinilla je odlučio pretvoriti u - tetovažu. Na leđima si je dao tetovirati loptu kako udara u prečku, a ispod slike stoji poruka "jedan centimetar do slave". Na društvenim se mrežama napadač Cagliarija pohvalio novim ukrasom koji će mu sigurno pomoći kad jednog dana bude prepričavao unucima kako je imao Brazil "na konopcima".