BH Telecom Premijer liga
0

FOTO+VIDEO / Čelik slavio protiv Veleža, u Gradačcu i Bijeljini neriješeno

(Foto: Klix.ba)
U okviru drugog kola BH Telecom Premijer lige BiH danas su odigrane tri utakmice. U susretu Radnika i Leotara nije bilo pogodaka. Čelik je slavio u Zenici sa 2:0 protiv Veleža, dok su Gradina i Olimpic igrali neriješeno 1:1.

Radnik - Leotar 0:0

Prvo poluvrijeme susreta između Radnika i Leotara nije donijelo golove. Leotar je imao sjajnu priliku da povede u 39. minuti, ali je Radivojević pogodio prečku. U prilično izjednačenoj igri u Bijeljini u prvom poluvremenu priliku da dovede svoj tim u vodstvo imao je i Armin Kapetan. Šutirao je u okvir gola, ali se golman Leotara odlično snašao i lopta je završila u korneru. Prvo poluvrijeme je završeno bez golova.

Drugo poluvrijeme, tačnije 54. minututa bila je dobra prilika za Kapetana, ali je lopta završila preko gola. Ovaj susret je završen bez golova.

Čelik - Velež 2:0

Susret između Čelika i Veleža na Kamberovića polju završio je u korist domaćih rezultatom 2:0.

U prvim minutama susreta Čelik je imao inicijativu na terenu. U 18 minuti Mešanović je imao prvu ozbiljnu priliku za vodstvo domaćih, ali je lopta završila pored gola. Deset minuta kasnije, na sreću domaćih navijača, bio je precizniji i doveo Čelik u vodstvo. Nekoliko minuta pred kraj prvog poluvremena priliku da izjednači imao je i Mehremić. Iako je šutirao iz dobre pozicije, lopta je završila pored gola, a na pauzu se otišlo sa nepromijenjenim rezultatom.

U drugom poluvremenu nastavak dominacije Čelika na terenu. Domaći su povisili na 2:0 golom Baraća iz slobodnog udarca u 71. minuti, što je bio i konačan rezultat susreta.

Gradina - Olimpic 1:1

Susret u Gradačcu završen je rezultatom 1:1.

Olimpic je dominirao u prvim minutama susreta što je dovelo ovaj tim u vodstvo u 21. minuti. Strijelac je bio Muharemović. Međutim, uprkos dominaciji gostiju na terenu, slavlje je prekinuo Džafić u 36. minuti pogotkom za izjednačenje. Na pauzu se otišlo pri rezultatu 1:1.

Đelmić je u 52. minuti imao dobru priliku, ali nije uspio poslati loptu u okvir gola Gradine. Nešto kasnije inicijativu su preuzeli domaći igrači, ali to nije rezultiralo golom. Deset minuta pred kraj susreta kapiten Olimpica Miloš Vidović morao je napustiti teren zbog crvenog kartona. Do kraja susreta nije bilo promjena, pa je utakmica završena rezultatom 1:1. Utakmice je odigrana u Gradačcu.