0

Čelik - Sarajevo 1-1, Željezničar - Olimpic 0-0

Piše: J. H.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Čelik je večeras ugostio ekipu Sarajeva i u jednoj ispodprosječnoj utakmici odigrali su 1-1. U isto vrijeme na Grbavici su igrali sarajevski premijerligaši Željezničar i Olimpic u dobroj utakmici bez golova.

NK Čelik - FK Sarajevo 1-1

Na Bilinom polju je u sklopu 20. kola Premijer lige BiH gostovala ekipa Sarajeva. Već u prvoj minuti Vršajević je zaprijetio golu Sarajeva, ali nije bio precizan.

U narednom periodu nije bilo većih uzbuđenja. Igralo se uglavnom na sredini terena, bez velikih prilika za oba tima. Ipak, u 27. minuti domaći tim je došao do vodstva. Odbijenu loptu igrač Čelika Smirko je poslao iza leđa Adilovića. Čelik je poveo sa 1-0.

U 34. minuti, tim iz Sarajeva je imao priliku za izjednačenje ali je Čomor bio neprecizan. Do kraja prvog poluvremena nijedan tim nije uspio napraviti akciju kako bi ugorio protivnički gol.

U drugom poluvremenu Sarajevo je krenulo puno ofanzivnije ka golu Čelika što im se isplatilo u 57. minuti kada je Suljić svojim golom poravnao rezultat na 1-1.

Do kraja susreta na Bilinom Polju rezultat se nije mijenjao. Čelik i Sarajevo podijelili su bodove u slaboj utakmici.

FK Željezničar - FK Olimpic 0-0

Ekipa Željezničara tražila je večeras pobjedu nad Olimpicom na Grbavici kako bi se učvrstili na prvoj poziciji Premijer lige BiH. Prvu priliku imali su Plavi preko Zebe koji je šutirao sa nekih 16 metara prema golu Olimpica. Međutim, bio je neprecizan.

U sedmoj minuti gosti su imali priliku da ugroze gol Guše ali je odbrana Željezničara na vrijeme reagovala. Nyema je zatim pokušao sa nekih 20-tak metara, ali je lopta otišla pored gola.

Nakon toga šutirao je i Đurić sa oko 25 metara, no njegov šut nije bio precizan. U 22. i 23. minuti Željo je zaprijetio preko Bekrića i Nyeme, ali je mreža Olimpica ostala netaknuta.

Nakon toga, u 24. minuti vidjeli smo i najbolju šansu za tim sa Grbavice. Sjajnu akciju golom nije krunisao prvi strijelac lige Adilović koji je sa pet metara glavom loptu poslao pored gola.

Željo je stvarao šanse i u narednim minutama, ali se rezultat nije mijenjao.

U 33. minuti Đurić je šutirao prema golu Želje, ali je Gušo odbranio njegov šut. Na odmor se otišlo pri rezultatu 0-0.

Olimpic je u 50. minuti mogao doći u vodstvo na Grbavici ali je odličan šut Pljevljaka odbranio Gušo.

Potom je Zeba imao priliku da Plave sa Grbavice dovede u vodstvo ali je pogodio prečku. U 67. minuti, golman Olimpica Fejzić odlično je odbranio šut Adilovića. Nakon toga, uzvratio je Olimpic preko Đurića ali rezultat se nije mijenjao.

Ponovo su u 70. minuti glavni akteri bili Nyema i Fejzić. Prvi je šutirao, a drugi odbranio. Redale su se prilike ispred oba gola u drugom poluvremenu. Nakon Zebe i Bešlija je u 84. minuti pogodio prečku. Upravo su ova dva igrača bila u šansi kad je Zeba uposlio Bešliju i matirao golmana Olimpica Fejzića, ali je Regoje sa gol linije izbacio loptu. Iako su bili bolji u večerašnjem susretu, igrači Željezničara nisu uspjeli postići gol.

Rezultati 20. kola:

Sloboda - Rudar 1:2 Velež - Leotar 1:1 Slavija - Kozara 2:1 GOŠK - Široki Brijeg 1:2 Borac - Travnik 1:0 Zvijezda - Zrinjski 1:1 Čelik - Sarajevo 1:1 Željezničar - Olimpic 0:0

1. Željezničar 12 14 4 2 40:10 46
  2. Široki Brijeg 20 12 6 2 30:9 42
  3. Borac 20 12 3 5 30:17 39
  4. Sarajevo 20 11 4 5 32:18 37
  5. Olimpic 20 10 4 6 26:15 34
  6. Zrinjski 20 8 9 3 30:22 33
  7. Zvijezda 20 7 6 7 24:22 27
  8. Velež 20 6 8 6 20:20 26