31

Čelik sa desetoricom igrača spasio bod u Banjoj Luci

Piše: N. J.
Nogometaši lidera na premijerligaškoj tabeli, banjalučkog Borca, i zeničkog Čelika podijelili su bodove na Gradskom stadionu u Banjoj Luci, odigravši bez golova u 16. kolu Premijer lige BiH.

U prvom poluvremenu nije bilo previše ozbiljnijih prilika za postizanje pogotka. No, na početku drugog poluvremena golman Čelika Adilović zaradio je crveni karton, te je Borac imao 45 minuta da igra sa igračem više.

Osokolilo je to domaći tim te su krenuli ofanzivnije prema golu Zeničana, ali bez rezultata. Mogao je čak i Čelik u drugom dijelu pogoditi za vodstvo, ali Kajkut nije bio precizan sa desetak metara. Na kraju je susret završen 0:0, čime mnogo zadovoljniji mogu biti gosti.

Premijer liga BiH, 16. kolo:

Leotar - Olimpic 0:2 Vitez - Travnik 3:0 Radnik - Rudar 2:0 Borac - Čelik 0:0

U nedjelju igraju:

Željezničar - Zvijezda (13:30 sati) Slavija - Velež (13:30) Zrinjski - Sarajevo (15) Široki Brijeg - Mladost (16:30)