12

Čelik produbio krizu Olimpica, Sloboda pobjedom ostala na prvom mjestu

(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Odigrane su prve tri utakmice 17. kola BHT Premijer lige u kojima smo vidjeli četiri pogotka. Sloboda je pobijedila u gostima protiv Rudara iz Prijedora (1:0), Čelik je na Bilinom Polju slavio protiv Olimpica (1:0), dok je Vitez podijelio bodove sa Širokim Brijegom (1:1).

Čelik je pred skoro praznim tribinama Bilinog Polja upisao tri boda protiv Olimpica koji sada ima četiri vezana poraza.

Prvu ozbiljniju priliku za gol imao je Olimpic u 15. minuti kada je Karićev šut sa vrha šesnaesterca otišao preko gola.

Tri minute kasnije Anel Dedić je doveo domaćine u vodstvo. Ovo je bio treći gol Dedića u ovoj sezoni.

Olimpic je ponovo preko Karića prijetio u 21. minuti, ali je Adilović odbranio udarac. Gosti su u 36. minuti tražili kazneni udarac pošto su smatrali da je šut Muharemovića pogodio Kojića u ruku. Međutim, sudija se nije oglasio.

U finišu prvog dijela još dvije šanse. Čelik je prijetio preko Dedića, dok je Olimpic pokušavao preko Pandže čiji je udarac izblokiran.

U drugom dijelu Olimpic je stvarao sve veći pritisak, a domaći tim je, kako je vrijeme odmicalo, sve više pažnju posvećivao čuvanju svog gola.

U posljednjih deset minuta Čelik je, pored Kojića i Jusića, uveo i trećeg štopera Kazazića, te uspio sačuvati prednost iako je Olimpic u samom finišu imao dvije stopostotne šanse preko Muharemovića i Hadžića koji nisu uspjeli matirati Adilovića.

Čelik je u 90. minuti ostao sa igračem manje nakon što je direktan crveni karton dobio Salčinović.

Sloboda je u Prijedoru protiv Rudara nastavila sa sjajnim rezultatima ove sezone i Tuzlaci će ostati na prvom mjestu tabele. Gosti su igrali bolje, prijetili, ali nisu uspijevali pronaći put do mreže.

A onda je na scenu stupio Zajko Zeba. U 80. minuti je pogodio iz slobodnog udarca i donio radost svom timu.

U trećoj utakmici u terminu od 13 sati Široki Brijeg je u gostima igrao protiv Viteza. Tim sa Pecare je upisao drugi vezani remi.

Vitez je poveo preko Đurića u šestoj minuti, a Kresinger je izjednačio samo četiri minute kasnije. Iako je do kraja meča bilo prilika na obje strane rezultat se nije mijenjao.