30

Čelik "pregazio" goste iz Viteza, Sloboda preokretom do nova tri boda

Čelik - NK Vitez (Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Kompletirana su prva četiri meča 12. kola BHT Premijer lige BiH. Čelik je upisao petu pobjedu u prvenstvu, a svih pet je ostvario na domaćem terenu. Blizu iznenađenja bila je Drina koja je na domaćem terenu do 83. minute vodila rezultatom 1:0, ali je Sloboda slavila sa 2:1.

Čelik - NK Vitez (6:1)

Čelik je furiozno ušao u meč i već na kraju prvog poluvremena na semaforu Bilinog Polja pisalo je 4:0 za domaćina. Strijelci su bili Marin Popović, Mahir Karić, Vernes Selimović i Semir Bajraktarević.

U drugom poluvremenu NK Vitez je golom Nusmira Fajića u 58. minuti smanjio na 4:1, ali je samo dvije minute kasnije Bajraktarević postigao svoj drugi pogodak za 5:1. Za konačnih 6:1 pogodio je Benjamin Čolić.

Ovo je Čeliku sedma utakmica kod kuće u ovoj sezoni gdje sada imaju omjer od pet pobjeda i dva remija. Vitezu je ovo sedmi poraz u sezoni, a ukupno peti u gostima.

Drina Zvornik - Sloboda (1:2)

U Zvorniku smo bili na korak do iznenađenja pošto je domaćin u 18. minuti golom Nemanje Stojanovića poveo sa 1:0 i taj rezultat je stajao sve do 83. minute kada su napadi Slobode konačno urodili plodom. Golovima Ivana Kostića i Slujemana Krpića u 83. i 87. minuti lider tabele je došao do nova tri boda.

Sloboda u 12. odigranih kola ima samo jedan poraz i to onaj iz Zenice kada su izgubili od Čelika u 1. kolu sa 1:0. Drina je upisala deseti poraz s kojim će ostati na dnu tabele sa šest osvojenih bodova.

Rudar Prijedor - Radnik Bijeljina (0:1)

Radnik je u gostima kod Rudara nastavio nizati dobre rezultate u ovoj sezoni i sada imaju omjer od šest pobjeda, četiri remija i dva poraza, dok je Ruradu ovo već šesti poraz sezone.

Gol odluke za Radnik, kojeg sa klupe odlično predvodi Slavko Petrović, postigao je Adnan Šećerović u 76. minuti.

Travnik - Mladost Doboj-Kakanj (1:2)

U duelu ekipa koje zauzimaju deseto i jedanaesto mjesto tabele slavili su gosti koji će sada prestići ekipu Travnika na tabeli. Ekipa Mladosti je golom Harisa Dilavera u 77. minuti povela sa 1:0, da bi deset minuta kasnije Mirza Rizvanović povećao na 2:0. U posljednjim trenucima utakmice Irhan Smajič je smanjio na konačnih 2:1.