108

Čelik "potopio" Slaviju, Željo ubjedljiv u Prijedoru

(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
U okviru 24. kola BHT Premijer lige BiH danas je odigrano još šest utakmica u poslijepodnevnom terminu.

Sarajevo je sa minimalnih 1:0 slavilo protiv Travnika na svom terenu, Čelik je "potopio" Slaviju u Zenici (4:1), dok je Željezničar slavio sa 3:1 protiv Rudara u Prijedoru. Zvijezda je sa 3:1 savladala Gradinu, Olimpic i Borac su remizirali (1:1), Velež i Zrinjski odigrali bez golova. U meču odigranom sat ranije Radnik iz Bijeljine slavio je sa 2:0 protiv Zrinjskog.

NK Čelik - FK Slavija 4:1

Slavija je već u petoj minuti povela protiv domaćina golom Lameza, da bi u 37. minuti Mešanović pogodio sa 17 metara udaljenosti za izjednačenje rezultata 1:1, s čime se otišlo na odmor. Preokret u korist Čelika donio je Barać pogodivši u 49. minuti za 2:0, a potom je Bajraktarević u 72. minuti povećao prednost na 3:0. Nešto ranije, tačnije u 67. minuti, gosti iz Lukavice su imali dobru priliku za gol kada je Rašević izašao sam pred Adilovića, ali je lopta pogodila prečku.

Čelik je definitivno bio dominantnija ekipa u ovom susretu. Do četvrtog gola protiv Slavije došli su u 77. minuti golom Kajkuta. Konačan rezultat glasio je 4:1 za domaćine.

FK Rudar Prijedor - FK Željezničar 1:3

Željezničar je bio bolji tim u ovom susretu. Od samog starta imali su nadmoć. Prve prilike bilježimo u osmoj minuti, kada Hodžić pogađa vanjski dio mreže gola Rudara, a samo nekoliko minuta kasnije je zaprijetio i Adilović, ali bez golova. Željezničar je do vodstva došao u 33. minuti golom Svrake. Na kraju prvog poluvremena bilo je 1:0 za Željezničar.

U nastavku susreta apsolutna dominacija gostiju iz Sarajeva. Ekipa koja zauzima prvo mjesto na tabeli ponovo je igrala uvjerljivo, pa je Svraka postigao i drugi gol u ovom susretu, u 52. minuti. U listu strijelaca za 3:0 se u 76. minuti upisao i Adilović. Domaćini su pred kraj utakmice ipak postigli jedan gol, a precizan je za konačan rezulatat 1:3 bio Ramić.

FK Gradina - NK Zvijezda 1:3

Domaći su do prednosti došli u 25. minuti golom Delića, a imali su i još dvije dobre prilike, kada su pokušali Turbić i ponovo Delić. U samom finišu prvog poluvremena Zvijezda je izjednačila. Za 1:1 pobrinuo se Mus.

U nastavku susreta Zvijezda je došla i do drugog gola u 58. minuti preko Ordagića, a potom u 83. i do trećeg preko Husića. Konačan rezultat bio je 3:1 za goste.

FK Olimpic - FK Borac 1:1

Na otvaranju utakmice na Otoci gosti su bili bolji. Strijelac za Borac u trećoj minuti bio je Stokić nakon asistencija Kantara. Do kraja prvog poluvremena nije bilo više golova. U nastavku susreta domaći su izjednačili golom Karaća u 61. minuti. Do kraja susreta nije bilo golova, pa se ostalo kod rezultata 1:1.

FK Sarajevo - NK Travnik 1:0

Gosti su dobro počeli meč. Već u trećoj minuti Simeunović je imao dobru priliku, ali je pogodio vanjski dio mreže. Međutim, domaći se nisu dali lako omesti, što je i rezultiralo vodstvom u 45. minuti. Torlak je pogodio glavom nakon izvedenog kornera.

Sarajevo je u samom finišu susreta imalo odličnu šansu da povisi prednost, ali je nije iskoristilo. U 90. minuti im je dosuđen penal, ali je Džakmić promašio. Sarajevo je slavilo sa minimalnih 1:0 na svom terenu.

FK Velež - NK Široki Brijeg 0:0

Utakmica između Veleža i Širokog je odigrana bez golova. Domaći su prijetili preko Letića, pa preko Vladavića, a utakmica je nakratko prekinuta u 28. minuti zbog nacionalističkih parola s tribina, a uzvikivali su ih navodno Veležovi navijači. U nastavku susreta nekoliko pokušaja da dođu do gola imale su obje ekipe, ali se susret završio bez golova.