2

Čelik pobjedom počastio Robijaše za 25. rođendan

Piše: A. U.
Čelik - Mladost (Foto: Klix.ba)
Odigrane su prve tri utakmice 18. kola BHT Premijer lige BiH. Čelik je svoje navijače Robijaše za rođendan počastio ubjedljivom pobjedom nad Mladosti iz Velike Obarske i rezultatom 4:1. Radnik je minimalnim rezultatom od 1:0 savladao Travnik, dok je Velež sa ubjedljivih 4:0 u gostima savladao Leotar.

Radnik pobijedio Travnik sa minimalnih 1:0

Nogometaši Travnika igrali su u gostima protiv bijeljinskog Radnika, gdje je utakmica počela prilično nedinamično. Tek u 25. minuti, Radnik je zaprijetio preko Ristića i Obradovića, ali Fejzićeva mreža je ostala netaknuta.

Na samom kraju prvog poluvremena, u 45. minuti, Obradović je donio prednost Radniku.

U 71. minuti dolazi do prilike za Travnik, ali je Lučić dobro intervenisao.

Ubjedljiva pobjeda Čelika nad Mladosti

Čelik je na Bilinom Polju dočekao Mladost iz Velike Obarske. U prvih 10 minuta igre Čelik je imao terensku inicijativu, ali golova nije bilo.

Tek u 15. minuti došlo je do prilike za Čelik, nakon kombinacije Mešanovića i Kajkuta, ali bez rezultata.

U 20. minuti došlo je do prilike za Mladost, ali Kostićev udarac odlazi pored gola. Čelik uzvraća u 29. minuti, Simić je šutirao sa 20 metara, ali je udarac zaustavila stativa.

Simić je izveo korner u 33. minuti, a Jusić pogađa za vodstvo Čelika. Čelik vodi 1:0.

Kajkut je, iz slobodnog udarca na samom kraju prvog poluvremena, pokušao, ali je Tripić uspješno odbranio.

U drugom poluvremenu, u 47. minuti, Dedić daje drugi gol za Čelik. Rezultat je 2:0.

Komarčević u 54. minuti susreta uspijeva promašiti prazan gol sa šest metara, ali zato, u 62. minuti, Kajkut daje treći gol za Čelik, nakon kombinacije Mešanovića i Dedića. Čelik vodi 3:0.

U 87. minuti Duvnjak daje i četvrti gol za Čelik. Rezultat je 4:0.

U 90. minuti Komarčević je golom umanjio slavlje Robijaša i promijenio rezultat na 4:1.

Velež u gostima porazio Leotar sa 4:0

Leotar je u Trebinju dočekao Velež, koji je, pogotkom Čelika, poveo odmah u 8. minuti. Rezultat je 1:0.

Nakon primljenog gola, Leotar pokušava izjednačiti, ali svi napadi završavaju neuspješno. U 32. minuti dolazi do odličnog pokušaja Marinkovića iz slobodnog udarca, ali Oštraković je siguran.

Leotar bolje otvorio drugo poluvrijeme, ali rezultat i dalje ostaje isti. U 60. minuti dolazi do prilike za Okića, ali Kukrika brani. Letić je pokušao u 62. minuti, ali je lopta otišla u gol-aut.

U 74. minuti Rašević, nakon ubačaja Letića, pogađa za Velež, a samo dvije minute kasnije pogađa i Hebibović. Velež vodi sa 3:0.

Ćemalović je 87. minuti podigao rezultat na 4:0 za Velež.